HELE LIDI

HELE LIDI……“
„Co je důležité, je očím neviditelné. Správně vidíme jen srdcem.“
Antoine de Saint – Exupery

Ve středu 18. května jsme se zúčastnili projektu „Hele lidi“
jehož cílem je seznámit děti se životem handicapovaných lidí. Zavítalo k nám sdružení pro nevidomé „ Slepíši“ z Tasova. Představili nám zdravotní postižení zajímavou a hravou formou, neboť se zdravotně postiženými lidmi se ve společnosti běžně setkáváme a každý z nás se může kdykoliv zdravotně postiženým stát.
Projekt realizuje Občanské sdružení Slepíši již od roku 1997 a naše  škola v minulých letech již několikrát tímto projektem prošla. Děti se seznámily se životem nevidomých a některá úskalí jejich života si vyzkoušely na vlastní kůži. Na konci projektu si děti uvědomily, jak velké štěstí máme, když můžeme vidět barevný svět a poznávat ho všemi smysly i zrakem.
A jako památka nám zůstal skřítek z hlíny, který jsme si za pomoci nevidomého pana Pavla vyrobili.
Moc děkujeme:-)

HELE LIDI